Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 232.46 239.04
  • Dolar 6.2287 6.2399
  • Euro 7.3234 7.3366
Oturum Aç Üye Ol

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

15 TEMMUZ GÖLBAŞI ÖZEL HAREKAT ŞEHİTLERİ KYK  ORMANLARINDA  YEŞERECEK

Orman Genel Müdürlüğü ile Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) arasındaki protokol kapsamında, ağaç, orman sevgisi ve yeşilin yaşatılması konusunda gençlerde farkındalık oluşturulması amacıyla, geçen yıl 81 ilde oluşturulan KYK ormanlarına bugün yeni fidanlar dikildi.

04 Aralık 2017 Pazartesi 00:14

Tüm Türkiyede'ki tüm yurtların aynı saatte fidan diktiği etkinlik Ankara'da Gölbaşı Yağlıpınar mahallesi mücavir alanında gerçekleşti.

Her yıl KYK'ye bağlı yurtlara yeni kaydolan öğrenciler için "Her KYK'lı Bir Fidan" sloganıyla düzenlenen fidan dikim etkinliğinde, Ankara İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan gençler, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı şanıyla şerefiye mücadele ederek şehitleriyle adını kahramanlar arasına yazdıran Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığında şehadete eren 51 şehidimizi de unutmadı. Gençler şehitlerin isimlerinin yazılı olduğu levhaları fidanlara asarak, dualarla can suyunu verdiler.

Ankara KYK'lı gençler "böyle bir etkinlikten dolayı çok mutlu olduklarını" belirterek dikili bir fidanları olmasına vesile olduğu için Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak' a ve KYK yetkililerine teşekkür ettiler. Gençler "şehitlerimizin aziz hatıralarını KYK Ormanlarında yaşatacağız. Diktiğimiz her fidan bir can olarak yeşerecek, şehitlerimizin anısına ne yapsak azdır" diyerek duygularını dile getirdiler.

Ağaç dikme etkinliğine katılarak kendisi de fidan diken KYK Genel Müdürü Sinan Aksu "KYK Ormanlarımza geçen yıl yaklaşık 500 bin fidan diktik. Ankara yurtlarımızda kalan gençlerimiz ise 25 bin fidanı toprakla buluşturdu. Bu sene de KYK'ya kayıt yaptıran her yeni öğrencimiz bir fidan dikecek. KYK ormanımız her ilimizde büyüyor" diye konuştu. Aksu şehitlerin isimlerinin de KYK ormanlarında yaşatılacağını belirterek "Bugün burada 15 Temmuz hain darbe girişiminde Gölbaşı Şehit Özel Harekat Daire Başkanlığında şehadete eren 51 aziz şehidimiz anısına da isimlikeriyle bir fidan dikiyoruz" diye konuştu.

KYK Ankara İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan gençler yıl boyunca KYK Ormanına ve yurtlarının bahçesine yaklaşık 12.000 fidan, ceviz, badem, dut gibi meyve ağaçları dikecekler.

Kaynak:kamuexpress.com
GENÇ BÜLTEN sayfasını
GENÇ BÜLTEN hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.