Haber Gönder Künye İletişim
  • Altın (Has) 229.71 231.58
  • Dolar 5.4700 5.4799
  • Euro 6.2082 6.2194
Oturum Aç Üye Ol

15 TEMMUZ GÖLBAŞI ÖZEL HAREKAT ŞEHİTLERİ KYK  ORMANLARINDA  YEŞERECEK

Orman Genel Müdürlüğü ile Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) arasındaki protokol kapsamında, ağaç, orman sevgisi ve yeşilin yaşatılması konusunda gençlerde farkındalık oluşturulması amacıyla, geçen yıl 81 ilde oluşturulan KYK ormanlarına bugün yeni fidanlar dikildi.
04 Aralık 2017 00:14

Tüm Türkiyede'ki tüm yurtların aynı saatte fidan diktiği etkinlik Ankara'da Gölbaşı Yağlıpınar mahallesi mücavir alanında gerçekleşti.

Her yıl KYK'ye bağlı yurtlara yeni kaydolan öğrenciler için "Her KYK'lı Bir Fidan" sloganıyla düzenlenen fidan dikim etkinliğinde, Ankara İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan gençler, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı şanıyla şerefiye mücadele ederek şehitleriyle adını kahramanlar arasına yazdıran Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığında şehadete eren 51 şehidimizi de unutmadı. Gençler şehitlerin isimlerinin yazılı olduğu levhaları fidanlara asarak, dualarla can suyunu verdiler.

Ankara KYK'lı gençler "böyle bir etkinlikten dolayı çok mutlu olduklarını" belirterek dikili bir fidanları olmasına vesile olduğu için Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak' a ve KYK yetkililerine teşekkür ettiler. Gençler "şehitlerimizin aziz hatıralarını KYK Ormanlarında yaşatacağız. Diktiğimiz her fidan bir can olarak yeşerecek, şehitlerimizin anısına ne yapsak azdır" diyerek duygularını dile getirdiler.

Ağaç dikme etkinliğine katılarak kendisi de fidan diken KYK Genel Müdürü Sinan Aksu "KYK Ormanlarımza geçen yıl yaklaşık 500 bin fidan diktik. Ankara yurtlarımızda kalan gençlerimiz ise 25 bin fidanı toprakla buluşturdu. Bu sene de KYK'ya kayıt yaptıran her yeni öğrencimiz bir fidan dikecek. KYK ormanımız her ilimizde büyüyor" diye konuştu. Aksu şehitlerin isimlerinin de KYK ormanlarında yaşatılacağını belirterek "Bugün burada 15 Temmuz hain darbe girişiminde Gölbaşı Şehit Özel Harekat Daire Başkanlığında şehadete eren 51 aziz şehidimiz anısına da isimlikeriyle bir fidan dikiyoruz" diye konuştu.

KYK Ankara İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan gençler yıl boyunca KYK Ormanına ve yurtlarının bahçesine yaklaşık 12.000 fidan, ceviz, badem, dut gibi meyve ağaçları dikecekler.

Kaynak:kamuexpress.com

GENÇ BÜLTEN SAYFASINI

YORUMUNUZU YAZIN ...

Bu haber için hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

ÇİZGİLERİN DİLİNDEN

GÜNÜN SÖZÜ