Haber Gönder Künye İletişim
  • Altın (Has) 220.39 225.88
  • Dolar 5.6481 5.6582
  • Euro 6.5039 6.5156
Oturum Aç Üye Ol

2018 YILINDA 10 BİN 700 ÖZEL HAREKAT POLİSİ PÖH ALIMI YAPILACAK
16 Ocak 2018 Salı 13:30
Emniyet Genel Müdürlüğü polis alımı planları açıklandı. Buna göre EGM 2018 yılında 10 bin 700 özel harekat polisi alımı yapacak. 2018 PÖH alımı detayları, EGM performans programında yer aldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü özel harekat polisi alımı hakkında oldukça önemli bir gelişme yaşandı. Yayımlanan Emniyet Genel Müdürlüğü 2018 yılı performans programı, PÖH alımı konusunda merak edilen bir gelişmeyi içerdi. Programda yer alan ifadelere göre 2018 yılında 10 bin 700 özel harekat polisi alımı yapılacak.

EGM performans programında 2. amaç ve 14. performans hedefi olarak, özel harekat birimi kapasitesinin geliştirilmesi hedefi belirtildi. Bu hedefin açıklamasında özel eğitim gerektiren yüksek riskli operasyonlarda görev alacak personel sayısının yeterli düzeye getirilmesinin amaçlandığı vurgulandı.

Dökümanda yer alan ifadelere göre gönüllülük esasına göre seçilmiş nitelikli personel alımları devam edecek. 2017 yılında 14.297 olan personel sayısının 2018 yılında 25.000 olması öngörülüyor. Bu şekilde özel harekat birimlerinde görevli polis sayısı 10.703 artacak. Bu da 2018 yılında 10 bin özel harekat polisi (PÖH) alımı yapılacağını gösteriyor.

PÖH alımı için adayların meraklı bekleyişi sürüyor. Performans programındaki ifadelerin henüz bir plan olduğunu belirtme gerekiyor. Ancak gerçekleşmesi kuvvetle muhtemel olan bu alımlar için adayların sadece biraz sabıra ihtiyaçları var.

 

MYMEMUR
GENÇ BÜLTEN sayfasını
GENÇ BÜLTEN hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.

RESİM GALERİ

MUCİZE DEĞİŞİME SİZ DE TANIK OLUN!

Mucize değişime siz de tanık olun!

İŞTE RAFLARDA YERİNİ ALAN SON KİTAPLAR!

Psikolojiden, polisiyeye, bakım ve güzellikten, komediye işte en son çıkan kitaplar!

DÜNYADAKİ BÜYÜK AFETLERDEN KARELER

VİDEO GALERİ

İŞÇİ BABANIN VE ATANAMAYAN OĞLUNUN KLİBİ (bizim oğlanın rahatına bak)
Öğretmenin yürek burkan hikayesi
Arda Turandan muhteşem gol
İDAM CEZASINA ÇARPTIRILAN MUHAMMED MURSİNİN SON SAVUNMASI
engelliler haftası
GÖZÜMÜN NURU NAMAZ DİYEN ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ
ATAMASI YAPILMAYAN ÖĞRETMENLERİN ÇIĞLIKLARI
BAYRAĞI ERMENİLERE BIRAKMAYAN KAHRAMAN TÜRK
ÇANAKKALE ZAFERİ TANITIM FİLMİ YAYINLANDI
MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu Önemli Açıklamalar

ÇİZGİLERİN DİLİNDEN

GÜNÜN SÖZÜ