Haber Gönder Künye İletişim
  • Altın (Has) 220.39 225.88
  • Dolar 5.6481 5.6582
  • Euro 6.5039 6.5156
Oturum Aç Üye Ol

AÖF’TE 4 YANLIŞ 1 DOĞRUYU GÖTÜRECEK Mİ?
20 Mayıs 2018 Pazar 10:57
AÖF öğrencisi olan binlerce kişi tarafından Kamu Denetçiliği Kurumu’na yapılan 4 yanlış 1 doğruyu götürmesin başvurusunda karar çıktı.

Uygulama Devam Edecek Kamu Denetçiliği Kurumu geçtiğimiz aylarda binlerce AÖF öğrencisi tarafından başvuru yapıldığını açıkladı. Bu başvurularda 4 yanlışın birdoğruyu götürmesi uygulamasının kaldırılması talepleri iletildi. Bu taleplere karşın kararını açıklayan Kamu Denetçiliği Kurumu uygulamanın devam etmesi gerektiğine karar verdi.

KDK kararında eğitim kalitesinin düşmemesi gerektiğini gerekçe olarak gösterdi. Öyle ki bazı kimselerin rastgele işaretlemeler yaparak bölümlerden mezun olduğuna dikkat çekildi. Bu sebeple de nitelikli kişilerin mezun olması gerektiğini ifade eden KDK bu konuda Yükseköğretim Kurulu’nun yetkili olduğunu belirtti. Dolayısıyla bu düzenlemenin de YÖK’ün takdir yetkisi kapsamında değerlendirildiğini aktardı. 4 yanlışın 1 doğruyu götürmesi uygulaması gelmeden önce adaylar yarıdan daha az doğru yapmaları durumunda kolayca geçebiliyorlardı. Ancak bu durum örgün öğretimde okuyan kimseler ile kıyaslandığında ciddi bir hak kaybına neden olmaktadır. İşte bu sebeple de adayların dikkatli olmaları ve cevabını bilmedikleri soruları işaretlememeleri gereklidir.

Açık Öğretim Fakültesi ile öğrenciler 2 yıllık veya 4 yıllık bölümler bitirebilmektedir. Diplomanın ise örgün öğretim diplomasından herhangi bir farkı olmadığını da ifade etmemiz gerekir. 2 yıllık bölümlerde okuyan öğrenciler ise daha sonra DGS sınavına girerek 4 yıllık bölümlere geçiş yapabilmektedirler. Kamu Personeli Alımı
 

KAMU PERSONELİ ALIMI
GENÇ BÜLTEN sayfasını
GENÇ BÜLTEN hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.

RESİM GALERİ

MUCİZE DEĞİŞİME SİZ DE TANIK OLUN!

Mucize değişime siz de tanık olun!

İŞTE RAFLARDA YERİNİ ALAN SON KİTAPLAR!

Psikolojiden, polisiyeye, bakım ve güzellikten, komediye işte en son çıkan kitaplar!

DÜNYADAKİ BÜYÜK AFETLERDEN KARELER

VİDEO GALERİ

İŞÇİ BABANIN VE ATANAMAYAN OĞLUNUN KLİBİ (bizim oğlanın rahatına bak)
Öğretmenin yürek burkan hikayesi
Arda Turandan muhteşem gol
İDAM CEZASINA ÇARPTIRILAN MUHAMMED MURSİNİN SON SAVUNMASI
engelliler haftası
GÖZÜMÜN NURU NAMAZ DİYEN ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ
ATAMASI YAPILMAYAN ÖĞRETMENLERİN ÇIĞLIKLARI
BAYRAĞI ERMENİLERE BIRAKMAYAN KAHRAMAN TÜRK
ÇANAKKALE ZAFERİ TANITIM FİLMİ YAYINLANDI
MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu Önemli Açıklamalar

ÇİZGİLERİN DİLİNDEN

GÜNÜN SÖZÜ