ÇALIŞMA BAKANI: "HERKES MEMUR OLMAK İSTİYOR, TAVSİYEM ÖZEL SEKTÖRDE İŞE GİRİN"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, katıldığı bir programda yaptığı konuşmada gençlerin mesleksiz ve iş beğenmeme sorunu olduğunu söyledi. Öte yandan Bakan Sarıeroğlu herkesin memur olmak istediğini hatırlatarak özel sektöre girmelerini tavsiye etti.
17 Şubat 2018 20:06

Karabük'te düzenlenen bir açılış törenine katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, gündeme ilişkin konuları değerlendirirken gençlere de bazı tavsiyelerde bulundu.

Taşerona kadro konusunda bir çılgınlık yaptıklarını dile getiren Bakan Sarıeroğlu, geleceğin mesleği olan bilişim konusunda gençlere de çağrıda bulundu.

Bakan Sarıeroğlu burada yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: "Afrin'de nasıl mücadele veriyoruz kendi İHA'mız, silahlarımız olmasaydı kendi mühimmat üretimini yapmıyor olsaydık başarı elde etmemiz mümkün değildi. Şuanda bu konuda seferberlik içinde olmamız gerekiyor. Kamuda çalışma gibi hedef belirlemiş genç kardeşlerimize de buradan sesleniyor; herkes kamuda çalışmak istiyor olabilir şuan Türkiye topyekun mücadele veriyor. Bizim tüm fabrika ve tüm işyerlerimizde genç kardeşlerimize iş gücüne, kadınlarımızın sinerjisine ihtiyacımız var. Mühendis, muhasebe ve insan kaynakların, işçi olarak her alanda çalışacak gençlerimizde iş gücüne ihtiyacımız var. Bir mesleksizlik bir de iş beğenmeme sorununu yıkabilirsek, Cumhurbaşkanımızın dediği yerli ve milli olmayla ilgili, bizim çok daha fazla yerli ve milli üretim alanlarımızı, özellikle savunma sanayimizin arttırmamız lazım. Bununda bir seferberlik olduğunu düşünüyorum. Kardeşlerimiz şehit oluyor gazi oluyor. Türkiye'de olanlar iş arayan kardeşlerimizin de bu seferberliği özel sektörde işe girme konusunda katkı ve destek sağladıklarını önemsediğimi belirtmek isterim" dedi.

Sarıeroğlu, konuşmasının sonunda ülke genelinde kurum il müdürlüklerine isim verme uygulamalarının söz konusu olmadığını belirterek, "Ama şehidimizin vasiyeti hepimizin gönlüne işlenmiş durumda. Karabük Ömer Bilal Akpınar Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü olarak hizmet verecek" diyerek, binaya Afrin şehidinin adını verdiğini açıkladı.

KPSS CAFE

GENÇ BÜLTEN SAYFASINI

GÜNDEMDEN HABERLER
SON EKLENEN HABERLER