Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 232.46 239.04
  • Dolar 6.2287 6.2399
  • Euro 7.3234 7.3366
Oturum Aç Üye Ol

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

EGM, 14500 BEKÇİ ALIMI İLANI 2018'DEN ÖNCE NEDEN OLMASIN

Emniyet Genel Müdürlüğüne iki ayrı KHK ile ihdas edilen toplam 14 bin 500 mahalle ve çarşı bekçisi alımı için ilanların çoktan başlaması gerekiyordu. Adaylar bekçi alımlarının 2018'den önce başlatılmasını ısrarla talep ediyor!

11 Ekim 2017 Çarşamba 16:32

Emniyet Genel Müdürlüğüne mahalle ve çarşı bekçisi alımı için 690 sayılı OHAL kapsamında KHK ile 7 bin 500 kadro ve son yayımlanan 694 sayılı KHK ile de yeni 7 bin kadro ihdas edilmişti. Şu an için Emniyet Genel Müdürlüğü kadroları için hali hazırda 14 bin 500 kadroya bekçi alımı için ilanlar sabırsızlıkla bekleniyor.

Kadro ihdası ne demektir?

Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşuna yeni kadrolar ihdas edildiğinde o kurum için yeni kadro kontenjanları verilmiş demektir. Fakat bu kadroların belirli bir süre içerisinde yani hemen kullanılması zorunluluğu bulunmamaktadır. Her ne kadar hemen kullanılmasa da kurumların talepleri üzerine açılan bu kadrolar için de genel olarak kısa zaman içerisinde alım gerçekleştirilmektedir.

Örneğin 694 sayılı KHK ile polis alımı için 22 bin polis memuru kadrosu ihdas edildi ve 13 bin için alım bir ay sonra başlatıldı. Bu kapsamda toplam 14 bin 500 mahalle ve çarşı bekçisi kadroları için de ilanların ya hepsinin birden ya da parça parça da olsa alınması konusunda yetkililerden gelecek haberlere odaklandık.

Adaylar özellikle 2018 bitmeden 2017 yılında duyurulan kadroların ilanlarının da yayımlanmasını bekliyor. Geçtiğimiz ay da alımları, güvenlik soruşturmaları ile arşiv araştırmaları ve eğitimleri tamamlanan bekçiler göreve başlamıştı. Sayın Süleyman Soylu’nun da açıkladığı üzere 20 bin mahalle ve çarşı bekçisinin görev başlaması için alımların da başlatılması gerekmektedir.

 

MYMEMUR
GENÇ BÜLTEN sayfasını
GENÇ BÜLTEN hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.