JANDARMA UZMAN ERBAŞ ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK? BAŞVURU TARİHLERİ NEDİR?

Jandarma uzman erbaş alımı bekleniyor. Birçok aday tarafından merakla beklenen uzman erbaş alımı ne zaman yapılacak? Başvurular ne zaman başlayacak? Jandarma uzman erbaş alımı başvuru tarihleri nelerdir?
17 Ocak 2018 13:09

Jandarma uzman erbaş alımı bekleniyor. Jandarma Genel Komutanlığı tarafından sık aralıklarla yapılan uzman çavuş alımı için onbinlerce adayın meraklı bekleyişi sürüyor. Son olarak yayımlanan 2017/10 ilanından sonra 2018 yılının Ocak ayı itibariyle henüz yeni bir alım başlamadı. Jandarma uzman erbaş alımı başvuru tarihleri belli oldu mu?

Uzman erbaş alımı ne zaman yapılacak? Son alım 30 Ekim 2017 tarihinde başlamıştı. Başvuru sonuçları açıklanan ve mülakat aşamasına geçilen alım sonuçlandığında yeni ilanın yayımlanması bekleniyor. Genellikle bir önceki alımdan 3 ya da 4 ay sonra yeni alımın başladığı düşünülürse, başvuru tarihleri için 2018 yılı Şubat ya da Mart ayları muhtemel görünüyor.

Resmi bir açıklama yapılmadan, kesin olarak belirtilen başvuru tarihlerine adayların dikkat etmeleri gerekiyor. Zira henüz tarihler resmi olarak açıklanmadı. Bunun dışında yalnızca tahmin yürütmek mümkün olabiliyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri de kuvvet komutanlıklarına uzman erbaşlar istihdam ediyor. 2018 yılında yapılacağı belirtilen 13 bin uzman alımı için adaylar ilanların yayımlanmasını bekliyor. Herhangi bir gelişme olduğunda sizleri bilgilendireceğiz.

 

MYMEMUR

GENÇ BÜLTEN SAYFASINI

GÜNDEMDEN HABERLER
SON EKLENEN HABERLER