Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 232.46 239.04
  • Dolar 6.2287 6.2399
  • Euro 7.3234 7.3366
Oturum Aç Üye Ol

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

ÖZEL HAREKAT POLİSİ PÖH ALIMLARI EKİM AYI İTİBARIYLA MECLİSTE GÜNDEME GELDİ

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM için hali hazırda 9 bin Özel Harekat Polisi PÖH alımı kadrosu bulunuyor. 694 sayılı KHK ile verilen 22 bin kadronun 13 bini 21. Dönem POMEM Polis alımları için devam ediyor. PÖH alımı Ekim’de gündeme geldi!

14 Ekim 2017 Cumartesi 12:37

Milliyetçi Harekat Partisi MHP Milletvekili sayın Arzu Erdem geçtiğimiz aylarda 2017 yılında özel harekat polisi alımı yapılacağını belirtmişti. Erdem, yeni PÖH alımlarının süreceğini belirtmişti. Bu kapsamda da PÖH alımları ile ilgili olarak 9 bin kadro için bir an önce ilan sürecine girilmesi gerekiyor.

Lise mezunları, yaş sorunu, kadın adaylara da kadro talebi!

Perşembe günü itibarıyla da PÖH alımını bekleyen adaylarla bir araya gelerek toplantı yaptı. 2017 yılı Özel Harekat Polisi alımlarını tekrar gündeme taşıyarak adayların taleplerini dinleyen erdem özellikle lise mezunu polis alımlarının devam etmesi, kadın adaylara da şans tanınması ve yaş şartının esnetilmesi noktasında oldukça etkili çalışmalar yapmaktadır.

Bu kapsamda 2017 yılı içerisinde Özel Harekat Polisi alımı için de sürecin başlaması noktasında çalışmalara daha da hız verildi. Adayların yaş şartının esnetilmesi konusunda, kadın adaylara kontenjan verilmesi ve lise mezunlarına da PÖH alımında tekrar kadro verilmesi noktasında talepler 40 bin imza ile giderek artmakta.

KHK ile 22 bin kadrodan 9 Bin kadro halen mevcut!

Bilindiği üzere 25 Ağustos'ta yayımlanan 694 sayılı KHK ile Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına 22 bin polis alımı için kadro ihdası yapılmıştı. 21. dönem POMEM için ise 2 bin önlisans ve 11 bin de lisans mezunu polis memuru alımı için başvuru sonuçları bekleniyor.

19. Dönem PÖH atama süreci neredeyse tamamlandı!

19. Dönem özel harekat polisi alımı kapsamında 1200'den fazla yedek aday için çağrı yapıldı ve PÖH alım süreci de neredeyse tamamlandı. Yeni PÖH alımı için hali hazırda EGM'nin 9 bin kadroya yakın zamanda kullanacağını düşünüyor ve bu konuda çalışmalarımızı yoğunlaştırmış bulunuyoruz.

 

MYMEMUR
GENÇ BÜLTEN sayfasını
GENÇ BÜLTEN hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.