PTT PERSONEL ALIMININ NASIL YAPILACAĞI BELLİ OLDU – PTT PERSONEL YÖNETMELİĞİ

PTT personel alımı nasıl yapılacak konusu yanıt buldu. Yürürlüğe giren PTT Personel Yönetmeliği ile PTT sözleşmeli personel alımının 2 şekilde yapılmasına karar verildi.
23 Ocak 2018 14:15

PTT personel alımı konusunda belirsizlik sona erdi. 696 sayılı KHK ile kuruma personel alımları için ilgili mevzuatın geçerli olmamasına karar verilmişti. Bu noktadan sonra Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğünün yapacağı düzenlemeye gözler çevrilmişti. Bu bağlamda Posta Ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinde Çalıştırılacak İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmelik yürürlüğe girdi.

PTT memur alımları artık iki farklı şekilde yapılacak. İlgili yönetmelikte yer alan hükümlere göre daha önce yapıldığı şekilde memur alımı yazılı, sözlü ya da uygulamalı sınavla alınacak. Bu sınavı PTT uygulayacak.

PTT personel alımı şartları nasıl olacak? T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından yoksun olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, başka kuruluşlara zorunlu hizmeti olmamak gibi genel şartlar yer alacak. Öğrenim durumu, boy, kilo, yaş gibi diğer özel şartlar Yönetim Kurulu tarafından belirlenecek. Bu konu yönetmelikte detaylı şekilde yer almadı.

Diğer bir alım türü ise deneyimli kişiler arasından olacak. PTT’nin ihtiyaçlarına göre ihtiyaç olması durumunda diğer kamu kurumlarından ya da özel sektörden deneyimli personel istihdamı yapılabilecek.

 

MYMEMUR

GENÇ BÜLTEN SAYFASINI

GÜNDEMDEN HABERLER
SON EKLENEN HABERLER