Haber Gönder Künye İletişim
  • Altın (Has) 220.39 225.88
  • Dolar 5.6481 5.6582
  • Euro 6.5039 6.5156
Oturum Aç Üye Ol

RASİM ÖZDENÖREN GENÇLERLE BULUŞTU
08 Şubat 2018 Perşembe 22:43
Onlarca esere imza atan usta edebiyatçı Türk edebiyatının "Gül Yetiştiren Adam"ı Rasim Özdenören, KYK Ankara İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan gençlerle buluştu.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından düzenlenen Yaşayan Hazineler programına konuk olan Rasim Özdenören gençlere Hamle Dergisi ile başlayıp Mavera Dergisi ve şimdi de Hece Dergisi ile devam eden yazma serüvenini anlattı. Gençlere yazma konusunda ısrarcı olmalarını öneren Özdenören, Hamle Dergisini çıkarmak için iki yıl boyunca okul yönetimini ikna etmek için görüştüklerini ifade etti.

Özdenören sözlerine şöyle devam etti: “Bir derdin varsa, kafanda bir mesele varsa bu sende bir ifadeye bürünür. Bunu bir deneme, hikaye, müzik, şiir ya da romanla anlatabilirsin. Sen kendi yeteneğini bulabilirsin” diyerek “Cesaretle, içinizden ne geçiyorsa yazın. Yazar için kırmızı çizgi yoktur. Onun sansürü kendi beynindedir." diye konuştu.

‘7 Güzel Adam’la bir araya gelme hikayelerini de anlatan Rasim Özdenören, 7 Güzel Adam’la Mavera dergisini çıkardıklarında herhangi bir yerden maddi destek almadıklarını, cep harçlıkları ile çıkardıklarını belirterek dergilerinin her kesim tarafından takip edildiğini belirtti.

KYK Genel Müdürü Sinan Aksu, Genel Müdür Yardımcısı Hasan Davulcu ve Ankara İl Müdürü Ferhat Türkoğlu’nun da katıldığı program sonunda Ankara KYK’lı gençler, Rasim Özdenören’e hakkında merak ettiklerini sorarak kitaplarını imzalattılar.

GENÇ BÜLTEN sayfasını
GENÇ BÜLTEN hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.

RESİM GALERİ

MUCİZE DEĞİŞİME SİZ DE TANIK OLUN!

Mucize değişime siz de tanık olun!

İŞTE RAFLARDA YERİNİ ALAN SON KİTAPLAR!

Psikolojiden, polisiyeye, bakım ve güzellikten, komediye işte en son çıkan kitaplar!

DÜNYADAKİ BÜYÜK AFETLERDEN KARELER

VİDEO GALERİ

İŞÇİ BABANIN VE ATANAMAYAN OĞLUNUN KLİBİ (bizim oğlanın rahatına bak)
Öğretmenin yürek burkan hikayesi
Arda Turandan muhteşem gol
İDAM CEZASINA ÇARPTIRILAN MUHAMMED MURSİNİN SON SAVUNMASI
engelliler haftası
GÖZÜMÜN NURU NAMAZ DİYEN ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ
ATAMASI YAPILMAYAN ÖĞRETMENLERİN ÇIĞLIKLARI
BAYRAĞI ERMENİLERE BIRAKMAYAN KAHRAMAN TÜRK
ÇANAKKALE ZAFERİ TANITIM FİLMİ YAYINLANDI
MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu Önemli Açıklamalar

ÇİZGİLERİN DİLİNDEN

GÜNÜN SÖZÜ