Haber Gönder Künye İletişim
  • Altın (Has) 211.62 216.01
  • Dolar 5.3611 5.3708
  • Euro 6.0997 6.1107
Oturum Aç Üye Ol

ÜNİVERSİTE AFFI GELİYOR MU?

Bazı nedenlerden dolayı üniversite eğitimlerini yarıda bırakmak zorunda kalan öğrenciler, Change.org üzerinden ‘Öğrenci affı istiyoruz’ kampanyası başlattılar. Başbakanlık, Bakanlar Kurulu ve YÖK’e sesini duyurmak isteyen eski öğrencilerin kampanyasına Twitter üzerinden de destek olunabiliyor.
31 Ekim 2017 08:59

Üniversitede okurken, ekonomik ya da özel nedenlerden dolayı eğitimleri yarım kalan ve üniversiteyi bırakmak zorunda kalan eski öğrenciler, ‘af’ istiyor. Change.org ve Twitter üzerinden kampanya başlatan öğrenciler, tekrar ‘üniversiteli’ olmayı talep ediyor. Başbakanlık, Bakanlar Kurulu ve Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) sesini duyurmak isteyen eski öğrencilerin Change.org’da başlattıkları kampanyaya 1000’den fazla destek geldi. İmza metninde şöyle denildi:
“Bizler gerek ekonomik nedenlerle gerekse özel nedenlerle üniversite, yüksek lisans, doktora ve doktora sonrası eğitimini yarıda bırakmış eski öğrencileriz. Sesimizi duyurabilmek için Change.org'da imza kampanyası başlattık. Yine Twitter'da #ogrenciaffi hashtagiyle kamuoyu oluşturmak istiyoruz. Bir imza ya da bir tweet desteğinizi bekliyoruz.”
Büşra ATILGAN

DHA

GENÇ BÜLTEN SAYFASINI

YORUMUNUZU YAZIN ...

Bu haber için hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

ÇİZGİLERİN DİLİNDEN

GÜNÜN SÖZÜ