Son dakika

ARAMA

HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

DÖVİZ KURLARI

  • Altın (Has) Alış 163.82 Satış 164.91
  • Dolar Alış 3.7593 Satış 3.7661
  • Euro Alış 4.6015 Satış 4.6098

ÜNİVERSİTE AFFI GELİYOR MU?

Bazı nedenlerden dolayı üniversite eğitimlerini yarıda bırakmak zorunda kalan öğrenciler, Change.org üzerinden ‘Öğrenci affı istiyoruz’ kampanyası başlattılar. Başbakanlık, Bakanlar Kurulu ve YÖK’e sesini duyurmak isteyen eski öğrencilerin kampanyasına Twitter üzerinden de destek olunabiliyor.

AKADEMİKEĞİTİMGENÇLİK31 Ekim 2017 Salı 08:59

Üniversitede okurken, ekonomik ya da özel nedenlerden dolayı eğitimleri yarım kalan ve üniversiteyi bırakmak zorunda kalan eski öğrenciler, ‘af’ istiyor. Change.org ve Twitter üzerinden kampanya başlatan öğrenciler, tekrar ‘üniversiteli’ olmayı talep ediyor. Başbakanlık, Bakanlar Kurulu ve Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) sesini duyurmak isteyen eski öğrencilerin Change.org’da başlattıkları kampanyaya 1000’den fazla destek geldi. İmza metninde şöyle denildi:
“Bizler gerek ekonomik nedenlerle gerekse özel nedenlerle üniversite, yüksek lisans, doktora ve doktora sonrası eğitimini yarıda bırakmış eski öğrencileriz. Sesimizi duyurabilmek için Change.org'da imza kampanyası başlattık. Yine Twitter'da #ogrenciaffi hashtagiyle kamuoyu oluşturmak istiyoruz. Bir imza ya da bir tweet desteğinizi bekliyoruz.”
Büşra ATILGAN

DHA
GENÇ BÜLTEN sayfasını
GENÇ BÜLTEN hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.